BRATISLAVSKÝ CHLAPČENSKÝ ZBOR
v spolupráci s RTVS uvádza:

Na počiatku bola nota

Výnimočný koncert pre deti a mládež

26. 10. 2018 piatok od 10:30

Sledujte stream Online V slovenských školách a u vás doma

27. 10. 2018 sobota od 10:30

Veľké koncertné štúdio
Slovenského rozhlasu
Vstupenky v sieti TICKETPORTAL

staň sa súčasťou
Príbehu hudby

Bratislavský chlapčenský zbor v spolupráci s RTVS Ťa pozýva spoznať vzrušujúci príbeh. Príbeh hudby, ktorá vznikala už v praveku a znie do dnešných dní. Počas sledovania koncertu sa o hudbe veľa dozvieš, spoznáš jej najlepších skladateľov, zistíš, akú hudbu si máš pustiť, keď niekoho ľúbiš a ktorá hudba Ťa dokáže určite rozveseliť, keď Ti bude smutno.

Už teraz vieme, že náš koncert bude v školách na Slovensku sledovať viac ako 40.000 žiakov! Pridaj sa k nám!

Na našom koncerte zaznie hudba v podaní výnimočných interpretov.

Kto bude účinkovať?

účinkujúci

najlepší orchester na svete:

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu

Tvoria ho hudobníci, ktorí sú špičkou vo svojom odbore a ktorých poznajú poslucháči na celom svete. Nielen vďaka množstvu koncertných ciest, ale aj vďaka nahrávkam, ktoré svet doslova obleteli! Orchester má už takmer 90 rokov a je tak najstarším profesionálnym orchestrom u nás. Ale na dlhé brady zabudnite!

Hrajú v ňom hráči všetkých vekových kategórií! Za čas svojej existencie s orchestrom spolupracovali vynikajúci slovenskí dirigenti, ako Ľudovít Rajter, Ladislav Slovák, Bystrík Režucha, Róbert Stankovský, Ondrej Lénard, či Mário Košik. Premiéroval skladby, ktoré skomponoval Eugen Suchoň, Ján Cikker, Alexander Moyzes, a ďalší slovenskí skladatelia. A – ak ste videli film „Láska na vlásku“, tak hudbu k tomuto filmu nahral práve Symfonický orchester Slovenského rozhlasu!

najlepší zbor na svete:

Bratislavský chlapčenský zbor

Predstavujeme vám najlepší chlapčenský zbor na svete! Výnimočné teleso, ktoré existuje už 36 rokov a za ten čas ho počuli poslucháči takmer na celom svete!

Amerika, Japonsko, Rusko, Taiwan a skoro celá Európa fandí Bratislavskému chlapčenskému zboru pod vedením laureátky Krištáľového krídla, Magdalény Rovňákovej a Gabriela Rovňáka ml.

Chalani vyhrali medzinárodné súťaže, spievali vo Viedenskej štátnej opere, tlieskala im anglická kráľovná, či sám pápež. Dnes ich môžete počuť na koncertoch Slovenskej filharmónie i v predstaveniach Slovenského národného divadla. Na našom koncerte uvidíte päťdesiat skvelých chalanov od 7 do 27 rokov. Tešíte sa? My veľmi!

najlepšia speváčka na svete:

Slávka Zámečníková

Slávka patrí k najtalentovanejším mladým slovenským speváčkam súčasnosti. Spev študovala v Bratislave a v Berlíne, vzápätí začala koncertovať v Brazílii, Austrálii, Číne, Južnej Kórei, Francúzsku, Taliansku, Monaku, či v Rusku. Spieva napríklad aj v Berlínskej štátnej opere pod vedením slávneho dirigenta, Daniela Barenboima. Je víťazkou medzinárodných súťaží a vyhľadávanou koncertnou a opernou speváčkou. Na našom koncerte sa predstaví v postave namyslenej speváčky Corilly, ktorá vás o svojich čistých úmysloch rozhodne nepresvedčí!

najlepší spevák na svete:

Jakub Gubka

Jakub už ako žiak Základnej umeleckej školy stál na pódiu spolu s Petrom Dvorským. A od tej chvíle už z pódia nezišiel! Vyštudoval Vysokú školu múzických umení. Spolupracuje napríklad so Štátnou filharmóniou Košice, či Štátnym komorným orchestrom Žilina.

Je víťazom viacerých speváckych súťaží. Skvelý sólista a človek Jakub Gubka tiež nebude mať možnosť predstaviť svoje pozitívne vlastnosti. Na koncerte sa predstaví ako „mama Agáta“, ktorá sa pre svoju nešikovnú dcéru snaží vybaviť spievanie sóla v opere

najlepší organista na svete:

Marek Štrbák

Marek pochádza zo Spišskej Novej Vsi. Študoval v Košiciach, Viedni, Štrasburgu i v Štuttgarte. Vo Viedni dokonca získal titul najlepšieho absolventa! Ak ste niekedy išli okolo zámockej kaplnky viedenského Schönbrunnu a počuli ste zvuk organu, mohol to byť práve Marek, ktorý tu bol organistom. Často koncertuje na Slovensku a v zahraničí. Že je to aj skvelý človek, zistíte na našom koncerte!

najlepší dirigent na svete:

Gabriel Rovňák

Gabriel vyrastal v Bratislavskom chlapčenskom zbore, s ktorým precestoval takmer celý svet. Keď zbor spieval so Slovenskou filharmóniou, Gabriel sa pod silným dojmom tohto zážitku rozhodol študovať dirigovanie. Je absolventom Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne, kde teraz učí. Ako orchestrálny dirigent naštudoval množstvo opier, dirigoval koncerty so symfonickými orchestrami doma a v zahraničí. Je tiež, spolu so svojou mamou, Magdalénou Rovňákovou, zbormajstrom Bratislavského chlapčenského zboru. Jeho veľkou vášňou sú však koncerty pre mladých ľudí. Tri koncerty z cyklu „Príbeh hudby“ už počulo niekoľko tisíc mladých ľudí na Slovensku. Koncertom „Príbeh hudby“ vás Gabriel prevedie ako dirigent a moderátor.

najlepšie publikum na svete:

TY!

Pridaj sa hneď teraz
do najväčšieho online publika.

sleduj nás online

Sleduj Príbeh hudby v priamom prenose vo svojej škole, alebo doma! Vďaka nášmu priateľstvu s RTVS môžeš Príbeh hudby sledovať úplne kdekoľvek! V škole môžete koncert pozerať na vašej interaktívnej tabuli, alebo si ho pustiť cez projektor v spoločných priestoroch. Na svojom mobilnom telefóne a vlastnom počítači nás nájdeš na facebookovej stránke RTVS a ak si náhodou z Bratislavy, môžeš si nás o deň neskôr pozrieť aj naživo!

Všetky dôležité termíny:

26. 10. 2018 o 10:30

v Tvojej škole, alebo live cez fanpage RTVS na Facebooku

27. 10. 2018 o 10:30

naživo vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici v Bratislave.
Vstupenky na tento koncert nájdeš v sieti Ticketportal.

kto sme
a prečo milujme hudbu

Sme partia ľudí, ktorí vedia, že bez hudby to v živote proste nejde! Všetci sme sa do nej zamilovali a myslíme si, že keď si pustíme správnu hudbu v správnom čase, môže náš život urobiť omnoho krajším. Aby ste si vedeli dobre vybrať, chceme vám o nej rozprávať zaujímavé veci a tie najlepšie skladby vám hneď aj zahrať a zaspievať! Tento koncert pre vás pripravujeme s veľkou radosťou a už sa nevieme dočkať jeho prvých tónov!

Nalaď sa na našu vlnu!

Vypočuj si hudbu, na ktorej teraz fičíme a pozri sa, ako sa nám darí s prípravou koncertu. Klikni na stránku Príbeh hudby na Facebooku, staň sa našim fanúšikom a nalaď sa na našu vlnu hneď teraz!

pre školy

Pozývame Vás a Vašich žiakov ku bezplatnej účasti na online koncerte „Príbeh hudby“, ktorý pripravuje Bratislavský chlapčenský zbor v spolupráci so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu.
Koncert budeme vďaka podpore RTVS vysielať v priamom prenose cez Internet pre základné a stredné školy na celom Slovensku. Koncert môžete sledovať na interaktívnej tabuli v jednotlivých triedach, alebo vďaka projektoru a plátnu všetci spolu!

O čom bude podujatie?

Koncert vás hravou formou prevedie dejinami hudby od praveku po hudbu 21. storočia. Na ploche 50-tich minút sa deti v príbehoch dozvedia, aká hudba sa hrala v praveku, ako znie 40-hlasný spev, alebo aj akou hudbou najlepšie vyjadriť lásku!

Sledujte už v piatok Príbeh hudby spolu s nami!

1. Koncert sa začína o 10.30.
2. Stream bude funkčný na dvoch linkoch, podľa rýchlosti pripojenia:
www.metoo.sk/pribeh_hudby - pre rýchlejšie pripojenie
www.metoo.sk/pribeh_hudby?relacia=live-2 – pre pomalšie pripojenie.
3. Správnosť pripojenia môžete v deň koncertu testovať už skôr. Medzi 8.00 a 8.30 spustíme stream, kde uvidíte logo „Príbehu hudby“ s hudobným doprovodom, aby ste si mohli nastaviť aj reproduktory

Súťaž!

Pripravili sme pre vás súťaž! Ak nám zašlete fotografie alebo videá, ako ste koncert sledovali – alebo sa naň pripravovali, zaradíme Vás do súťaže o 100 vstupeniek na koncert Príbeh hudby II – O nesmrteľnosti, s prípadným príspevkom na dopravu do výšky 300 eur. Koncert pre vás pripravujeme v roku 2019. Hlasovať o víťazovi budú členovia Bratislavského chlapčenského zboru – z hlasovania prinesieme videozáznam. Z dôvodu GDPR zrejme nemôžeme usporiadať verejné hlasovanie, napr. na Facebooku – stále však hľadáme spôsob, ako hlasovanie urobiť verejným. Fotografie a videá zasielajte na adresu gabriel@pribehhudby.com. K fotografiám môžete pripojiť informáciu, či máte so zákonnými zástupcami detí podpísaný Súhlas dotknutej osoby, ktorý umožňuje prezentovať fotografie na Internete aj mimo stránok školy. Táto informácia nie je povinná.

Čo je dobré vedieť

  • rýchlejší stream funguje na rýchlosti 3Mbps a pomalší na 1Mbps. Ak teda máte v škole Internet s rýchlosťou 10Mbps, môžete pripojiť približne 3 počítače s rýchlejším pripojením a cca 8-9 s pomalším
  • ak by prišlo k zádrhelu a budeme vám potrebovať niečo súrne odkázať, urobíme tak prostredníctvom facebookovej stránky www.facebook.com/pribehhudby. Ak by ste mali náhodou problém so streamom, pozrite sa najskôr na túto stránku, či na nej nie je uvedný dôvod problémov. Ak vám bude stream trhať, či bude prerušovaný, sledujte koncert na menšom počte zariadení
  • nezabudnite pred koncertom odpojiť (vypnúť) všetky ostatné zariadenia pripojené na Internet, vrátane zariadení pripojených na WIFI (ak bude v čase koncertu vydaná aktualizácia mobilných telefónov a tieto ju začnú naraz sťahovať, môže to narušiť stream)
  • ak by ste si nevedeli dať rady, bude vám k dispozícii náš technik, pán Lukáš Záhora, na telefónnom čísle 0948 567 678. Než budete s p. Záhorom telefonovať, nainštalujte si program Teamviewer -https://get.teamviewer.com/sakgbqv, na základe ktorého sa bude vedieť "dostať" do Vášho počítača a pomôcť. Prosím, aby ste túto službu využili iba v krajnom prípade – v našom projekte je zapojených viac ako 300 škôl.

Milí priatelia,
budete sledovať prvý koncert pre deti, ktorý streamujeme do škôl na celom Slovensku. Spolu s Bratislavským chlapčenským zborom sme pyšní, že vám ho môžeme priniesť práve my. Držte nám palce!

Projekt sa uskutočnuje s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

kontakt

Máte otázku ohľadne zapojenia sa do projektu? Alebo nám len chcete niečo odkázať? Tešíme sa na vaše podnety. Kontaktovať nás môžete prostredníctvom emailovej adresy gabriel@pribehhudby.com, alebo bchz@nextra.sk.

partneri projektu

Aby sme vám mohli rozprávať Príbeh hudby, museli sme o našom zámere povedať ľuďom, ktorí nám vedia a môžu pomôcť. S veľkou radosťou vám predstavujeme našich partnerov, vďaka ktorým budú môcť Príbeh hudby vidieť desaťtisíce mladých ľudí na celom Slovensku.

PRIDAJ MA
DO PUBLIKA