Štátna filharmónia Košice uvádza

Vianoce!

Špeciálne vydanie Príbehu hudby o najkrajších sviatkoch roka.

Učinkujú:

Štátna filharmónia Košice

Adriana Banásová (soprán)

Detské operné štúdio Štátneho divadla Košice
zbormajster Lukáš Kozubík

Gabriel Rovňák ml. dirigent, hovorené slovo

Hrali sme:
12. decembra 2019 o 8.30, 10.00, 11.30
13. decembra 2019 o 8.30 a 10.00
15. decembra 2019 o 15.00

Dom umenia Košice
Vstupenky predáva Štátna filharmónia Košice

Rozbaľ si tie najkrajšie hudobné darčeky!

Vianoce sú skrátka naj! Kresťania oslavujú narodenie Ježiška, ktorý zároveň poslušným deťom nosí darčeky. Spievajú sa koledy a stretávajú sa členovia rodín, ktorí sú počas celého roka ďaleko od seba. Vianoce bez hudby si už ani nevieme predstaviť. A aj tá vianočná má svoje príbehy. Na koncerte Príbeh hudby 4 – Vianoce! mnohé z nich odhalíme. Tešíme sa na vás v špeciálnom vydaní Príbehu hudby, ktorý sa bude celý venovať Vianociam! A ani tento krát to nebude nuda. V programe zaznejú tie najkrajšie vianočné skladby a tiež diela J.S.Bacha, či Leopolda Mozarta.

Kto bude účinkovať?

účinkujúci

Štátna filharmónia Košice

Pravý vianočný orchester nepotrebuje vianočný stromček a ani všakovaké ozdoby. Postačia mu krištáľovo čisté tóny, plné farieb jednotlivých nástrojov. A presne taká je Štátna filharmónia Košice, ktorá prináša ľuďom Vianoce vlastne celý rok už od roku 1968. Radosť z muzikality týchto hudobníkov poznajú už fanúšikovia kvalitnej hudby na celom svete. Nielen vďaka početným koncertným cestám telesa (Ázia, Severná Amerika, Čína...), ale aj vďaka viac ako 160 CD platniam, ktorých zvuk obletel svet. Orchester spolupracuje s vynikajúcimi umelcami, patrí medzi úspešné európske telesá. A už čoskoro bude hrať iba pre vás. Prídite sa spolu s členmi Štátnej filharmónie Košice ponoriť do atmosféry Vianoc a vychutnať si blížiace sa najkrajšie sviatky roka.

Adriana Banásová

Ako malé dievča navštevovala Adriana Základnú umeleckú školu v Nitre. Aby si mohla splniť svoj spevácky sen, vyštudovala až dve stredné školy – a práve tou druhou bolo Konzervatórium v Bratislave, kde sa už naplno venovala hudbe. Na speváckej súťaži Antonína Dvořáka v Karlových Varoch dostala výnimočnú cenu! Tou bola možnosť účinkovať v Slovenskom národnom divadle. A táto príležitosť jej otvorila dvere do umeleckého sveta. Je držiteľkou siedmych prestížnych ocenení zo speváckych súťaží. Spolupracovala so Štátnym komorným orchestrom Žilina, Filharmóniou Brno, barokovým súborom „Solamente naturali“ a ďalšími orchestrami. Do jej spevu sa môžete započúvať aj na doskách, ktoré znamenajú svet. Poznajú ju fanúšikovia Slovenského národného divadla, Štátneho divadla Košice, Štátnej opery Banská Bystrica, ale aj opavskej, či ostravskej opernej scény. Na koncerte Príbeh hudby 4 – Vianoce! vám spolu s Adrianou predstavíme tú najkrajšiu vianočnú hudbu.

Detské operné štúdio Štátneho divadla Košice

Títo malí speváci sú na pódiu ako doma! Vedia perfektne spievať, ale aj hrať divadlo. Deti z operného štúdia môžete vidieť napríklad v predstaveniach Carmen, Otello, Komedianti, Luskáčik (a v ďalších), ktoré sa hrajú v Štátnom divadle Košice. Kvalitu zboru ale oceňujú aj ďalšie organizácie, ktoré ich pozývajú ku spolupráci. Medzi nimi napríklad Štátna filharmónia Košice, alebo Rozhlas a televízia Slovenska. Spevácky zbor si však vyberajú ku spolupráci aj mnohé hviezdy populárnej hudby. Spievali s Robom Opatovským, Pavlom Haberom, Máriou Čírovou, ale aj opernou divou Adrianou Kučerovou. V projekte Príbeh hudby sa tento detský zbor opäť predstaví so symfonickým orchestrom - to treba vidieť a hlavne počuť!

Gabriel Rovňák

Gabriel miluje Vianoce. Nielen preto, že má v decembri narodeniny, ale aj preto, že vtedy s Bratislavským chlapčenským zborom rozdáva najviac radosti ľuďom na celom svete. V decembri však takmer nič nestíha, lebo sa musí, spolu so svojou mamou, pripravovať na koncerty chlapcov z chlapčenského zboru a ešte aj odbiehať do Brna, kde učí mladých hudobníkov na Janáčkovej akadémii múzických umení. Našťastie ale má bohaté skúsenosti, takže to všetko dokáže skĺbiť. Spolupracoval už s vyše desiatkou symfonických orchestrov (Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Štátna filharmónia Košice, Moravská filharmonie Olomouc, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a ďalšie) a s viacerými speváckymi zbormi.

Nalaď sa na našu vlnu!

Vypočuj si hudbu, na ktorej teraz fičíme a pozri sa, ako sa nám darí s prípravou koncertu. Klikni na stránku Príbeh hudby na Facebooku, staň sa našim fanúšikom a nalaď sa na našu vlnu hneď teraz!

pre školy

Koncerty organizuje Štátna filharmónia Košice. Účasť na koncertoch je potrebné objednať u pani Mgr. Jany Čajbíkovej (055 2453106, jana.cajbikova@sfk.sk). Viac informácií nájdete na tejto stránke.

Komu je koncert určený?

Program je určený predovšetkým žiakom druhého stupňa základnej školy. Sme však presvedčení, že aj mladších žiakov koncert zaujme práve vďaka pestrosti, dynamike a detským účinkujúcim.

Na aký program sa deti môžu tešiť?

Sústredíme sa na tradičné vianočné piesne a koledy, ale aj na skladby, ktoré s Vianocami nepriamo súvisia. Medzi dielami z obdobia baroka a klasicizmu, ale aj s úsmevom o vianočnej hudbe a tradiciách vás spoľahlivo prevedie dirigent a moderátor koncertu Gabriel Rovňák ml.

kontakt

Máte otázku ohľadne zapojenia sa do projektu? Alebo nám len chcete niečo odkázať? Tešíme sa na vaše podnety. Kontaktovať nás môžete prostredníctvom emailovej adresy gabriel@pribehhudby.com, alebo bchz@nextra.sk.